Magnoliapsycholog.pl - WarszawaLeczenie nerwicy

 • Home
 • Oferta
 • Leczenie nerwicy

 • Leczenie nerwicy

  W swoim gabinecie psychologicznym, mieszczącym się w spokojnej części Warszawy, zajmuję się m.in. leczeniem różnego typu nerwic. Często zdarza się, iż słysząc, że ktoś cierpi na nerwicę mówimy „weź się w garść” bądź „nie użalaj się nad sobą”. Jest to duży błąd, bowiem jest to choroba, która wpływa nie tylko na psychikę chorego, lecz także na jego kondycję fizyczną. Osoby zmagające się z nerwicą często skarżą się na objawy takie jak zawroty głowy, kołatanie serca, uczucie gorąca, zaburzenia układu pokarmowego czy zaburzenia funkcjonowania zmysłów.

  Rodzaje zaburzeń nerwicowych

  Nerwica jest zaburzeniem o niezwykle złożonej symptomatyce, dlatego proces jej leczenia wymaga zastosowania różnych metod psychologicznych. W zależności od pojawiających się objawów, wyróżniamy różne rodzaje nerwic, w tym nerwicę neurasteniczną, lękową, depresyjną, histeryczną, hipochondryczną oraz nerwicę natręctw. Każdy z wymienionych typów tej choroby wymaga indywidualnego podejścia ze strony psychologa.

  Przebieg leczenia nerwicy

  Leczenie nerwicy opiera się w dużej mierze na doborze odpowiednich środków farmakologicznych – najczęściej są to leki przeciwdepresyjne. Na efekty ich działania trzeba jednak poczekać ok. kilku tygodni. Psychoterapia analityczna również jest procesem długotrwałym, dlatego warto przyjrzeć się alternatywnym metodom walki z zaburzeniami nerwicowymi. Doskonałym sposobem leczenia nerwicy są regularne wizyty psychologiczne. Spotkania prowadzone w moim gabinecie, znajdującym się w Warszawie, opierają się na różnych metodach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Leczenie nerwic wymaga pełnego zaufania pacjenta, dlatego dokładam wszelkich starań, by każdy, kto zdecyduje się skorzystać z moich usług, czuł się bezpiecznie i komfortowo.

  Jeśli jesteś świadomy tego, że masz zaburzenia nerwicowe, bądź też na nerwicę wskazują opisane wyżej objawy, ale nie przekonują Cię założenia tradycyjnej psychoterapii, nie wahaj się – odwiedź mój gabinet psychologiczny w mieście Warszawa. Stosowane przeze mnie metody leczenia nerwic z pewnością znacznie poprawią Twój codzienny komfort oraz przyczynią się do zmniejszenia bądź całkowitej likwidacji Twojego problemu.


  Centrum Rozwoju Osobowości Atena - Warszawa 
  01-960 Warszawa | ul. Przy Agorze 14a | tel. 605 136 933