Magnoliapsycholog.pl - WarszawaWspieranie rodzin

 • Home
 • Oferta
 • Wspieranie rodzin

 • Wspieranie rodzin

  Często zdarza się, że pomocy psychologicznej potrzebują nie jednostki, lecz całe rodziny. W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem okaże się wsparcie psychologiczne dla rodzin. Jako doświadczony psycholog taką pomoc mogę zaoferować pacjentom w swoim gabinecie psychologicznym, mieszczącym się w Warszawie, w spokojnej dzielnicy Bielan.

  Rodzina – złożony system zależności

  Terapia rodzinna Warszawa
Rodzina daje jednostce życie. Człowiek przychodzi na świat z możliwościami i ograniczeniami. Dziecko poznaje świat, który go otacza, uczy się działających w nim mechanizmów. Z rodziną związani jesteśmy losami przodków, tajemnicami, cierpieniem, oraz miłością. Rodzina to system zależności, nie ma niczego silniejszego od tego systemu. Punktem wyjścia klasycznej psychoanalizy, a także terapia rodzinna zakłada, że rodzina stanowi największą więź jaka utrzymuje człowieka. Są w niej najsilniejsze związki emocjonalne, oraz jest źródłem wielu zaburzeń psychicznych. Problemy, z którymi zmaga się któryś z domowników wpływają na to, w jaki sposób funkcjonuje cała rodzina. Z kolei system rodzinny determinuje powstawanie zaburzeń wspomnianego członka rodziny. Rolą psychologa jest rozwiązywanie problemów rodzinnych, uzdrawianie ran, które powstają w trakcie życia. Często jest tak, że pacjenci, którzy decydują się problemy rodzinne, pozostawić za sobą, postrzegają siebie jako źródło słabości. Jednak w procesie zdrowienia biorą udział wszyscy członkowie rodziny. Jest to bowiem spowodowane założeniem, iż rodzina tworzy całość, system, opierający się na wzajemnych relacjach i oddziałujący w określony sposób na wszystkich jej przedstawicieli.

  Przebieg procesu psychologicznego

  W prowadzonym przeze mnie gabinecie psychologicznym, znajdującym się w Warszawie, zajmuję się kompleksowym rozwiązywaniem problemów rodzinnych. Podczas pracy psychologicznej skupiam się na szczegółowej analizie relacji pomiędzy poszczególnymi przedstawicielami rodziny. Pozwala to na dobranie odpowiedniego systemu spotkań terapeutycznych, oraz nakreślenie szczegółowego portretu rodzinnego. Rolą psychologa rodzinnego nie jest ocenianie decyzji podejmowanych przez każdego z członków rodziny. Rozwiązywanie trudności polega bowiem na uczeniu się rozumienia samego siebie oraz swoich bliskich i zauważaniu związków przyczynowo skutkowych.

  W gabinecie psychologicznym w mieście Warszawa pacjenci mogą liczyć na indywidualne podejście do każdej sytuacji, której głównym bohaterem jest cała rodzina. Terapia rodzinna, terapia systemowa, to główne podstawy teoretyczne prowadzonego procesu psychologicznego. Problemy rodzinne często są bardzo skomplikowane, a psycholog pomaga w rozwiązywaniu tych problemów.


  Centrum Rozwoju Osobowości Atena - Warszawa 
  01-960 Warszawa | ul. Przy Agorze 14a | tel. 605 136 933