Leczenie depresji

Depresja jest obecnie jedną z najczęstszych chorób natury psychicznej. Co więcej, bardzo duża część osób, która regularnie doświadcza zaburzeń depresyjnych, nie podejmuje żadnych stosownych kroków ku wyleczeniu się z tego uciążliwego schorzenia. Obniżone samopoczucie, apatia, zmęczenie, senność, nadmierne tycie bądź chudnięcie, myśli samobójcze, brak zainteresowania bieżącymi wydarzeniami – wszystkie te objawy znacznie wpływają na codzienny komfort życia osób dotkniętych depresją, dlatego tak ważne jest, by w porę poddać się kompleksowemu leczeniu depresji.

Psychoterapia i leczenie farmakologiczne depresji

Proces leczenia depresji oparty jest przede wszystkim na regularnej pomocy psychologicznej, której celem jest dokładna analiza wszystkich czynników, które spowodowały u pacjenta depresję. U osób, które przeżywają poważne zaburzenia depresyjne często konieczne jest leczenie farmakologiczne, polegające na właściwym doborze leków, odpowiadających rodzajowi depresji oraz indywidualnym predyspozycjom pacjenta.

Kompleksowe leczenie depresji

W prowadzonym przeze mnie gabinecie, mieszczącym się w Warszawie w dzielnicy Bielany, zajmuję się kompleksowym leczeniem depresji, opartym przede wszystkim na regularnych spotkaniach psychologicznych. Podczas spotkań z pacjentami, staram się pokazywać im różne sposoby walki z tą poważną chorobą, a także – dzięki dokładnej analizie problemu – pokazuję jej złożoność. Odpowiednia diagnoza pozwala mi podjąć odpowiednie działania terapeutyczne, w dużej mierze opierające się na zachęcaniu pacjentów do nieustannej pracy nad sobą i sposobem przeżywania trudnych emocji, takich jak żal, ból, lęk czy gniew. Moja oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, których miejscem zamieszkania jest Warszawa, jednak mój gabinet, mieszący się na Bielanach, otwarty jest również dla osób z okolicznych miejscowości.

Jeśli więc podejrzewasz u siebie depresję, bądź starasz się na własną rękę walczyć z tą trudną chorobą, zachęcam Cię do odwiedzenia mojego gabinetu psychologicznego, mieszącego się w Warszawie na Bielanach. Ze swojej strony oferuję Ci stałe, profesjonalne wsparcie na każdym etapie mierzenia się z chorobą, jaką jest depresja. Leczenie depresji w moim gabinecie wspiera atmosfera zrozumienia i wysłuchania pacjenta oraz jego indywidualnej historii. Zapraszam do kontaktu.